Декоративен украс од картон

Картонска кутија

Во одредени прилики, loversубители на занаети како мене, ние сакаме да направиме некој друг предмет или украсен додаток за нашиот дом. На овој начин му даваме наш личен и уникатен шмек, кој не може да се купи во продавниците.

Поради оваа причина, денес го презентирам овој занает што го најдов како сурфа на мрежата. Станува збор за мали картонски кутии во форма на спирала, да му дадете забавен и привлечен допир на кој било агол од куќата. Исто така, овие cajitas Тие се занает што може да се направи со деца, па ајде да се фатиме за работа!

Материјали

 • Шаблон.
 • Ножици
 • Молив.
 • Бришач.
 • Фолии во боја или картон во боја.

Proceso

 1. Следејќи го шаблонот, ќе нацртаме 10 unidades.
 2. трим.
 3. Соберете го секој образец во форма на спирала.
 4. Дај му го вуелта.
 5. Поставете го секое парче внатре спирална форма.
 6. Вршете мал притисок кога ќе завршите така што одговара на формата.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

13 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   јасмелис маркано dijo

  Здраво ... Колку убави спирални кутии ... Ве молам, дали можете да ми го испратите образецот на мојата е-пошта yas24_melis@yahoo.es … Би сакал да се обидам да го направам тоа со мојот син ..

 2.   Nancy dijo

  Здраво го сакам!
  Сакав да ми го испратите образецот по е-пошта, ве молам! Вкупно честитки, имате многу убави работи!

 3.   Bruno dijo

  Здраво кутиите се многу убави. Може ли да ми го испратите образецот на мојата е-пошта bgonzalezcano@gmail.com

  1.    Алисон dijo

   Може ли да го испратите шаблонот ако ви е испратен? те молам allmoyaflores@gmail.com

 4.   лиа бекер dijo

  Ве молам, испратете ми го образецот на полето на мојата е-пошта, прекрасен е

 5.   Јанина dijo

  Здраво, ми се допадна, но не можам да пристапам до шаблоните за да можете да го испратите на мојата е-пошта, благодарам многу

 6.   Стејси dijo

  Здраво, не можам да пристапам до шаблоните за овие полиња. Можете да ги испратите на мојата е-пошта: stacy_cf@yahoo.com ….Ви благодарам

 7.   Maribel dijo

  Здраво, може ли да ми го испратите образецот за да ја направам кутијата. Благодарам

 8.   Камила Гатица dijo

  Исто така, го сакам образецот ... ве молам! Можете да ми го испратите! : *
  Јас многу би го ценел тоа !! Го сакам ова многу убаво. 🙂

 9.   Елизабета dijo

  Не можев да го најдам шаблонот и ги сакам тие кутии, дали можете да ми го испратите на мојата е-пошта?

 10.   paula dijo

  Не го најдов шаблонот, дали можете да го испратите на мојата е-пошта. Ви благодарам pauarro@hotmail.com

 11.   Наталија dijo

  Многу убаво !! може ли да ми го испратите образецот.
  Ви благодариме!

 12.   Елена Сегура dijo

  Здраво, кутиите се прекрасни, би го ценел ако можете да ми го испратите образецот на мојата е-пошта, ве молам