Украсете кутија со овошје.

ОВОШЕН КУТИЈА

Здраво на сите. Денес ви донесуваме сам направена од наједноставните. Како да украсите кутија со овошје. Willе започнеме со кутија јагоди и ќе го смениме изгледот, во овој случај ќе биде и да ставите овошје, но можете да му ја дадете употребата што ја сакате.

Во моето семејство имаме лозја и викендов беревме. Тогаш е време да се дистрибуира грозјето на луѓето што им се најблиски. Оваа година имав малку детали и ставам грозје гроздовете во кутии за да бидат поубави.

Материјали за украсување кутија со овошје:

МАТЕРИЈАЛИ-РАБОТНИК

 • Кутија со јагоди.
 • Картон.
 • Двострана лента.
 • Јаже за сисал.
 • Ножици

Процес:

ПРОЦЕС-РАБОТНИК

 1. Првото нешто што треба да го направиме е исечете го картонотЗа ова не користев владетел, но направив ознака со растојанието на областа што сакав да ја покријам. Во мојот случај, искористив парче картон и бидејќи не можев да ја направам целата контура, исеков четири парчиња давајќи поголема должина за да го свиткам на страна и да го направам поуредно. Во мојот случај, јас го потопив картонот со мастило и сунѓер за да му дадам гроздобер допир, ова не е од суштинско значење, па затоа не го ставив во материјали.
 2. Ставете двострана лента на картонот и залепете ја на кутијатаНа оваа слика можете да видите како картонот е подолг од страната, само треба да го преклопите и да го залепите следното парче картон.
 3. Овде гледате како е резултатот од унијата во аголот.
 4. Конечно, одете наоколу двапати со јажето сисал и завршете го со лак.

ПРЕД-ПО КУТИРАЕ

Видовте колку е едноставно, во само три чекори ја трансформиравме нашата кутија, Веќе можеме да го користиме како сад со овошје неколку дена. И најдоброто од сите е што можеме да му ја дадеме употребата што ја сакаме, на пример, ставање креми или сапуни и ставање во бања. Каква корист би му дале? Можете да ми кажете во вашите коментари и доколку имате волшебни прашања ќе ви одговорам. До следната самодоверба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.