Украсете подарок со исушено цвеќе

Здраво на сите! Во овој занает ќе ви дадеме А. идеја за украсување подароци со исушени цвеќиња и исто така дека овие цвеќиња може да се користат после

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ја направиме нашата декорација на исушен цвет

 • Цвеќиња кои мирисаат на лаванда, можете да купите еден куп или ако имате растенија многу подобро затоа што ќе имаат повеќе мирис.
 • Торба за платно
 • Стринг или лента за врзување
 • Завиткан подарок
 • Тијарес

Рацете на занает

 1. Ние го пресекуваме букетот според должината на подарокот што сакаме да го украсиме, важно е сечењето да биде чисто за букетот да изгледа добро.

 1. Остатокот од исечените делови ќе го исецкаме добро и ќе го ставиме во вреќата од крпа. За подолготраен и помоќен мирис, најдобро е да ги кршите гранчињата со рацете. Во случај кога букетот е купен и нема многу мирис, можете да додадете неколку капки есенцијално масло во вреќата според избраната сува фабрика, во овој случај тоа би била лаванда. Овој чекор е опционален, јас не го сторив тоа, бидејќи мирисаше доволно.

 1. Ние го врзуваме корсажата со јажето на мала висина да може полесно да ја ставате основата во внатрешноста на торбата.

 1. Ние го завиткаме јажето околу подарокот да создадеме основа за да го држиме нашиот букет и да направиме двоен јазол за да не се олабави.

 1. Ние го врзуваме корсажата со лак, веднаш до делот што е најблиску до торбата за да се скрие јазолот внатре во торбата и добијте подобра завршница.

И подготвени! Во прилог на украсување и давање многу добар мирис на нашиот подарок, букетот може да се користи за украсување на секоја просторија. Чантата, пак, е совршена за миризливи ормани, фиоки ...

Се надевам дека ви се допадна оваа идеја и ја применивте во пракса

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.