Украсете штикли со камења и светки

Украсете штикли со камења и светки

Ако сте lубовник или сте а зависник од чевли, како што се штиклите Miu Miu, екстравагантните дизајни на славниот француски дизајнер Кристијан Лубутен и моделите кои секогаш се полни со камења и светки, бидејќи тука ви претставуваме едноставен начин за да изгледаат вашите чевли вака.

Ако вашиот буџет не ви дозволува, или само сакате да им дадете нов изглед на тие стари чевли, еве една одлична идеја украсете потпетици.

Потребни материјали:

 • Чевли за украсување
 • Декоративни камења, имајќи предвид дека не треба да бидат премногу големи и со различна големина
 • Пинцети и дрвена чепкалка за заби
 • Лепак и сад или сад за лепак

Процес:

 • чекор 1: ставете мала количина лепак во садот. Потоа, земете го првиот камен што треба да се постави со пинцетите и ставете лепак на делот што се очекува да се залепи на чевелот. На овој начин, остатокот од каменот нема да се извалка со лепак и нема да го изгуби својот сјај.

Украсете штикли со камења и светки

 • чекор 2: држете го каменот за момент додека чекате тој да се залепи за чевелот и потоа поставете ги остатокот од камењата.
 • чекор 3: Откако стекнале малку вештина во поставување на камењата, започнете да го украсувате чевелот со најмали камења, кои се најтешки. За ова, многу е практично да го поставите лепилото на врвот на дрвената чепкалка за заби, а потоа да го поминете на каменот.

Украсете штикли со камења и светки

Оваа идеја пар украсете ги чевлите Може да се користи и за други украси, било да се работи за обувки или облека, како здолништа или дури е идеално за костуми.

 

Повеќе информации - Самостојни украси: бисерни цвеќиња на сандали

Извор - занаети

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   christina dijo

  каков лепак користите?