Украсете свои тетратки со остатоци од старо хартија

Денес дојдов да предложам нешто: украсете ги вашите тетратки со остатоци од старо хартија. Тоа е нешто многу едноставно и што покрај тоа што е убаво е практично затоа што ние ги искористуваме остатоците од остатоци од хартија имаме од други работни места. Останете со мене додека ви покажувам како сум ги украсил сопствените тетратки.

Материјали:

 • тетратки. (Јас ги користев малите и можете да ги користите во чаршија).
 • Отпад од хартија. (Ако се од остатоци од други трудови, подобро е да ги искористите).
 • Лепак
 • 3Д лента.
 • Картон.
 • Неволја на мастило.
 • Пенкало за обележување.
 • Умрете

Процес:

 • Започнете со собирање на оние трудови што ги имате во кутија полна со белешки за собирање. Трикот е да ги комбинирате боите, на пример, ако кориците се во сина боја, изберете хартија што има сини тонови.
 • Тогаш направете мерења на капакот и исечете правоаголник еден сантиметар помал од направените мерења.

 • Сега со умре ги обликува аглите. Ако го немате, можете да го направите со ножици, давајќи му заоблена форма.
 • Ако имате неколку да се направи најдоброто нешто е што ќе ги изберете хартиите и ќе ги исечете сите одеднаш.

 • Веќе можете мастило на контурата на правоаголниците, ќе му даде уште еден крај на сетот. Можете да го направите ова со користење на истата боја на мастило како и капакот на тетратката.
 • Искористете ги и издупчете форма со матрица и мастило го и неговиот преглед. Во мојот случај облак.

 • Време е да прилагодете ги тетратките пишувајќи го името на секоја матрична форма.
 • Место 3Д лента да и дадат волумен и личност на тетратката.

Ги оставив вака затоа што сакав нешто едноставно, но можете да ја користите вашата фантазија и да украсувате како сакате. Тие се совршени за подароци во секој случај, покрај тоа што е оригинален и персонализиран.

Се надевам дека ви се допадна и ве инспирира. Еве уште една идеја да ги користите тие остатоци од други работни места. Треба само да кликнете на сликата:

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.