Украсете со предмети изработени од волна

југ_лана2

Пред некое време, разгледувајќи списанија за украси, видов дека тие користат волна за правење секакви предмети, што тие го користеа за украсување и давање на етнички изглед на собата.

Следејќи го овој концепт, тестиравме со a волнен канап да се направи мал вазна за украсување на мантил. Се надевам дека Ви се допаѓа!

Материјали

  1. Волна.
  2. Лепак
  3. Ножици

Proceso

југ_лана

Како што можете да видите на фотографиите, процесот на овој занает е навистина многу едноставна и само треба да ја земете предвид формата што сакаме да му ја дадеме на објектот, во овој случај, а вазна

Првото нешто што треба да се направи е закачете го lana формирање спирала и одете давајќи им висина на страните во зависност од големината што сакаме да биде. Подоцна ќе го стесниме или шириме до висината што најмногу ни се допаѓа и конечно ќе ја исечеме вишокот волна. Со парче волна ќе ја направиме рачката што ќе ја залепиме на вратот на вазна 

До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.