Брзи и лесни идеи за украсување со рециклирање стаклени тегли

Во ова туториал Јас ти носам двајца идеи за да можете да ги рециклирате вашите стаклени шишиња и создаде некои декоративни елементи што можете да ги прилагодите по ваш вкус, прилагодувајќи ги на кој било простор во вашата куќа.

Материјали

Да ги направам овие занаети ние ќе го користиме како вообичаен материјал стаклени шишиња, тие можат да бидат со големина и форма што ги сакате. Покрај тоа, ќе ви треба и следново материјали:

 

  • Силиконски пиштол
  • Школки на плажа
  • Копчиња за фиоки
  • Спреј боја

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство Ви го покажувам процесот на правење на секоја од идеите. Willе видите дека тие се многу лесни за правење и исто така многу брзи, па ако немате многу време, овие мали детали се исто така одржливи.

 

Веќе видовте дека е потребно многу малку време за да се завршат двете работи. Изберете некои спреј Брзо сушење за да го забрзате процесот уште повеќе.

Ајде да одиме во текот на чекор по чекор од двата занаети за да не заборавите ништо и да го направите тоа сами без проблем.

Декоративни тегли

Во тапа од теглите со кои мора да се држите топол силикон un копче на фиока. Ако користите добри силиконски стапчиња, тие добро се лепат, до тој степен што ќе можете да го заврткате и одвртите шишето со само фаќање на копчето. Откако ќе ги залепите, ќе им дадеме личен допир сликајќи ги. Користете спреј за да се лепи добро на предметот.

Кога бојата е сува, можете повторно да го ставите капакот на стаклените тегли и да ги ставите да се украсуваат онаму каде ви се допаѓа најмногу. Овие тегли изгледаат одлично во А. бања или во А. кујната.

Школка вазна

За оваа работа, едноставно мора да ја залепите школки низ целата тегла со топол силикон. Осигурете се дека горните се најмали, зголемувајќи ја големината на школките додека одите по теглата.

Е вазна o вазна што изгледа многу елегантно во дневна соба, канцеларија или дури и спална соба. Можете да направите неколку различни големини и да ги декорирате заедно или да користите различни видови лушпи за секоја од нив.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.