Како да декорирате стаклени саксии за пловечки свеќи

Како да се украсуваат со пловечки свеќи на вода

Ако сакате занаети со свеќи, тогаш украси за свеќи, или играјте со боите што можат да ни ги понудат, овој занает е за вас. Seeе видите како да постигнете топол и убав украс со пловечки свеќи за оние ноќи со малку или без светлина. Таа е идеална за оние интимни моменти, особено ако сакаме да изненадиме некој посебен.

Материјали за украсување со свеќи

Материјали

 • 2 стаклени саксии
 • 2 мали свеќи
 • Изолациона лента
 • Бела боја
 • Пластична четка
 • Yellowолт канап
 • Аквариум или украсни камења

Proceso

Занаети за украсување со свеќи

 1. Исечете 4 парчиња електрична лента и залепете ги околу саксиите. Ширината што ја оставате помеѓу нив ќе биде делот што треба да се наслика. Колку е поголема теглата, обидете се да ја направите поширока, за да изгледа подобро. И кога ги лепите, проверете дали се паралелни, со минимум бранови.
 2. Земете ја пластичната четка, и со малку боја, насликајте ја внатрешноста што ги одделува двете изолациски ленти. Насликајте што е можно порамномерно. Затоа, четката е подобро да се прави од пластика, така што потезите се обележани. Ако немате пластична четка, не грижете се, но пред сè, направете ја неправилна.
 3. Бидејќи е малку боја, ќе има тенденција да се исуши брзо, но ќе видите дека се шири рамномерно со тоа што не престанува да биде течна. Резултатот што го сакаме е тој.

Занаети со свеќи за дома

 1. Излупете ја електричната лента. Треба да биде совршена линија.
 2. Потоа стави неколку камења на мала висина, покривањето на основата е доволно.
 3. Превртете ја површината со жолтата низа на стаклена тегла. Дајте му неколку круга.

декорација со рециклирани материјали

Конечно, пополнете ги теглите со вода, малку под белата линија што ја насликавте. И тоа е тоа! Кога ќе се појави повод, подгответе ги свеќите за да ги вметнете и запалите. Willе изгледаат одлично, како централно место на вечера, во собата или каде сакате.

Ако ви се допадна овој занает и сакате да видите повеќе, не заборавајте да нè следите овде, на Фејсбук, на нашиот канал на YouTube или каде и да ви е поудобно!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.