украси за вљубените

Здраво на сите! Во денешната статија ќе видиме како да го направиме тоа занаети за украсување на Денот на вљубените сега кога сме блиску до овој важен датум за љубовниците. Овие идеи се лесни за спроведување и исто така нема да одземат многу време.

Дали сакате да знаете кои се идеите што ги предлагаме?

Идеја за украсување на Денот на вљубените број 1: Вазна за Денот на вљубените со срциња

Срцата се ѕвездата на овој месец, па што подобро од тоа да ги ставите во вазна на место каде што изгледаат убаво.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Валентин вазна

Идеја за украсување на Денот на вљубените број 2: Срце со гранки

Срце за в Valentубените

Романтизам и природа.Која подобра комбинација за украсување на нашиот дом?

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Ние правиме срце на гранки за Денот на вineубените (многу лесно)

Идеја за украсување на Денот на вљубените број 3: Висечки украс со ева гума

Овој украс е совршен за целото семејство да го работи како занает и да се забавува додека децата го ставаат Денот на вљубените во календарот.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Орнамент од виси гума ЕВА за подароци за Денот на вineубените

Идеја за украсување на Денот на вљубените број 4: Вазна со маргаритки

Што ако направиме нешто украсно што служи и како подарок?

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Како да направите вазна со маргаритки за да им дадете на Денот на в Valentубените

Идеја за украсување на Денот на вљубените број 5: Валентин венец

Декорација за вљубените која може да не придружува цела година.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Валентин венец

И подготвени! Подготвени сме да ја изненадиме нашата сакана.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)