КАКО ДО ЛЕСНО ОБНОВЕНО КНИГА

КНИГА

Ако сакате да ги персонализирате предметите на работната маса, давајќи им личен допир, денес во craftsON ќе ви покажам како да ја обновите тетратката на лесен начин, почнувајќи од основната тетратка тоа не ни кажува ништо и го трансформираме за да му дадеме поромантичен и поженствен изглед.

Само со два елементи ќе можеме да ја трансформираме нашата тетратка, не пропуштајте чекор по чекор ...

Материјали:

 • Тетратка за трансформација.
 • Украсена хартија.
 • Ленти во боја.
 • Ножици
 • Мастило
 • Двострана лента.
 • Умираат пеперутките.

Процес:

БЕЛЕШКА 1

 • Почнуваме од нашата тетратка за да се трансформираме. Ние правиме мерења на кориците, оставајќи ги изворите слободни и потоа ја пресекуваме украсената хартија.
 • Ние ги матиме рабовите на хартијата, што ќе направи да изгледа по завршено на крајот.

БЕЛЕШКА 2

 • Ставивме двострана лента на украсената хартија, можеме да го направиме и со лепак. Ја ставаме хартијата и на предниот и на задниот капак.
 • Избираме ленти за украсување, Дека тие се комбинираат со нашата украсена хартија, така што целата е похармонична.

БЕЛЕШКА 3

 • Исечивме неколку ленти од околу петнаесет сантиметри, колку што има изворите на тетратката. Можете дури да ставите по две во секој, тоа е личен вкус.
 • Ние ја врзуваме секоја лента со изворите, правејќи двоен јазол, за да не се разоткриваат подоцна. Оваа мерка е да ни овозможи да ги врзуваме јазлите добро, инаку би ни било тешко да ги поминеме низ изворите, а потоа да ги врземе јазлите.

БЕЛЕШКА 4

 • Ние го исекуваме вишокот на панделките, како што најмногу сакате.
 • Со матрицата ја правиме пеперугата и го ставаме на капакот. Ако немаме умре, можеме да ја нацртаме пеперутката на картон и потоа да ја исечеме.

 

Можеме да ставиме некои дијаманти или да го ставиме нашето име, според вкусот на секој од нив. Треба само да ја имате предвид комбинацијата на бои, така што конечниот резултат е тој што најмногу ни се допаѓа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.