Декоративна венец направена со смешни копчиња

Декоративен був венец

Здраво на сите. Денес ќе ви покажам како сум направил прилично украсен венец.

Веќе некое време, украсните венци станаа многу модерен додаток за украсување на простории за бебиња и деца. Тие се исто така убав додаток на роденденски забави или специјални настани.

Во ова упатство ќе ви покажам како направив декоративна венец користејќи едноставни материјали и за многу кратко време.

Материјали

 • Лен, рафија или конец во боја.
 • Копчиња што ви се допаѓаат.
 • Bвона, ако сакате.
 • Обоени монистра.
 • Тијарес

Постапка што ја следев за да направам украсна венци

Во мојот случај, јас исеков конец долг 120 сантиметри, но должината може да варира во зависност од тоа каде ќе ја обесиме декоративната венец.

Потоа врзав јазол на едниот крај оставајќи јамка да ја обесам венецот, а потоа ставив мушка во форма на срце и повторно врзав јазол.

Следното нешто е да започнете да ги ставате копчињата, она што го направив е да ја поминам конецот низ една од дупките, а потоа преку другата и зад копчето да направам јазол повлекувајќи го водичот за конец надолу за да продолжам со венци.

Кога го имав вклучено копчето, оставив простор од околу 15 сантиметри и ставив розово bвонче за да одговара на копчињата. Ова е опционално, ако не ви се допаѓаат bвона, можете да ставите нешто друго на негово место како обоени зрна или само да го оставите без ништо.

Продолжив со наизменични копчиња и ellsвона додека не ја завршив должината на конецот, на крајот повторно направив јазол и поставив друга мушка во форма на срце како првиот и врзав јазол за да не ми се откинува. Чекори што треба да се следат за да се направи декоративна венец

И така ја завршивме нашата венка, и можеме да ја обесиме за да го украсиме местото што го избравме или да го дадеме како подарок бидејќи е убав детал.

Во галеријата со фотографии можете да видите некои украсни венци што ги направив со различни комбинации на конци, копчиња и монистра.

Се надевам дека ви се допадна ова упатство и дека го правите и вие.

Можете да ни испратите е-пошта со вашата работа за да можеме да ја објавиме ако сакате.

Остави ми ги твоите коментари !!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.