Декоративна кутија за давање многу лесен Ден на в Valentубените

Во овој пост ви донесувам друга идеја да ја предадете Сан Валентин или денот на пријателството. Тоа е многу лесна слика за украсување на просторијата на некој многу посебен.

Материјали за изработка на слика на Денот на вineубените

 • Квадратна пластична плоча
 • Обоена ева гума
 • Владетел и молив
 • Тијарес
 • Лепак
 • Украсени трудови
 • Ева гумени удари

Постапка за правење трпеза на вineубените

 • За да започнете, изберете го квадратна плоча што најмногу ви се допаѓа, така што изгледа како рамка.
 • Измерете го внатрешниот плоштад и исечете парче во бела гума ева од таа мерка.
 • Залепете го внимателно внатре, така што е центрирано.

 • Сега со исечоци од хартија украси што ви останале од други работни места, направете некои букви што зборот „VEУБОВ“. Без оглед на дизајнот, го оставам тоа по ваш вкус.
 • Одете внимателно лепејќи ги буквите, две на врвот и две на дното.
 • Буквите Л и О. ќе одат на врвот и буквите V и И тие ќе одат на дното.

 • Сега, со розова ева гума или што и да сакате и дупчење од дупка коразони направете неколку за да ја украсите нашата слика.
 • Прво ќе поставам по еден во секој агол за да видам дали ми се допаѓа резултатот и потоа ќе поставам срце во центарот на секоја страна. Вкупно ќе поставиме осум срца.
 • За да ја завршиме оваа работа, можеме да ве поставиме двострана лента позади или кое било парче да го обеси на wallид или што може да се потпира на парче мебел.

И подготвени! го завршивме ова слика толку едноставна но убаво е да се подари денот на loveубовта и пријателството.

Се надевам дека ви се допадна и ако ви се допаѓа, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

И еве те оставам друга слика Јас направив пред некое време во случај да ви се допаѓа ваков вид на работа. Чао!

детско сликарство пеперутка донулумузикал


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.