Декоративни крави со хартиена пулпа

Декоративни крави со хартиена пулпа

Сега кога децата се на училиште, кога ќе се вратат, сигурно ќе ги чека домашна работа, работа, студии или читање за да можат да научат многу ситници и, исто така, така што нивните развојот завзема со возраста.

Сепак, за време на викендите, тие не треба многу да ја губат таа навика. Покрај тоа, изведете занаети со деца е многу важни во неговото детство бидејќи, освен зајакнување на нивното имагинативно, креативно и моторно учење, тоа ги поттикнува и семејните врски.

Материјали

 • Балони
 • Хартија за дневник.
 • Ножици
 • Глина.
 • Пена гумени топчиња.
 • Бел лепак.
 • Четка
 • Слики.

Proceso

 1. Надувајте ги балоните да се направат телата на кравите.
 2. Лепак ленти од весник на балонот, користете мешавина од бел лепак и малку вода.
 3. Залепете ја топката од пена, исто така наредени со весник, на телото на кравата.
 4. И двајцата нозете како рогови, ќе ги направиме од глина. Ние ќе го обликуваме и обликуваме, ќе го залепиме за кравата и ќе ги оставиме да се исушат.
 5. Насликајте го бели крави и детално дамки, очи, муцка, итн.
 6. За да му дадете поголема оригиналност, можете да купите мали ellsвона или капи.

Повеќе информации - Носорог направен со средство за чистење тоалети

Извор - Бидете родители


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.