Декоративни свеќи со мермер

украсни свеќи мермери

Декоративни свеќи Тие се совршен елемент да и дадат пријатна атмосфера на нашата куќа и да и овозможат многу нежни светла.

Не мора да потрошите многу пари за да имате оригинални свеќи во нашиот дом во кој било агол.

Оние што денес ќе ви ги покажам се супер лесни за правење и потребно е многу малку време, но како што можете да видите, тие се прекрасни и што е најважно, можете да го направите во боја што најмногу ви се допаѓа.

Понекогаш имаме многу стаклени тегли со конзерви или одредена храна дома и тие се идеални за вршење на ваков вид на работа.

Материјали за производство на свеќи

украсни свеќи мермери

 • 1 стакло или стаклена тегла
 • Мермери од бојата што најмногу ви се допаѓа
 • Тијарес
 • Лепак
 • Свеќа
 • Бисерен кабел

Постапка за правење свеќи

Исчистете го стаклото добро или стаклена тегла и ставете ја свеќата добро центриран внатре.

украсни свеќи мермери

Наполнете го дното на чашата со мермери и дистрибуирајте ги добро за да ги има насекаде.

украсни свеќи мермери

Сега ќе ви треба низа бисери, Useе користам сребро, но вие можете да изберете боја што најмногу одговара на вашата декорација.

украсни свеќи мермери

Покријте ја контурата од стаклото со низата бисери и исечете го вишокот.

украсни свеќи мермери

Откако кабелот е исечен на точното мерење, залепете го со силно лепило за да не се отвори.

украсни-свеќи-мермери5

И сега имаме само вклучете ја свеќата и уживајте во нашата креација.

Можеме да го поставиме на парче мебел, маса или полица, така што нашата соба изгледа многу елегантно.

украсни свеќи мермери

Како што видовте, со неколку едноставни мермери завршивме работа што може да ни помогне рециклирајте стаклени тегли дека имаме дома или свеќи кои доаѓаат во чаша и се веќе потрошени.

Ако сакате свеќи, можете да ги направите со сол. Сигурно ќе се забавувате многу со најмалите во куќата.

Не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи ако го направите овој занает. Се гледаме наскоро, на следната идеја.

Чао!!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.