Декоративни топчиња од хартија за забави

хартиени топчиња

Во ова туториал Willе ве научам како да креирате некои украсни топчиња од хартија за забави и прослави. Во зависност од тоа кои бои и какви хартии користите, тие ќе ви служат за различни видови настани.

Материјали

  • 6 листови хартија
  • Силиконски пиштол
  • Cица

Чекор по чекор

За да направите декоративни топчиња од хартија, можете да изберете различни нијанси или модели за улога што ќе ги користите, во зависност од стилот и завршницата што сакате да ја дадете на украсот. Важното е тоа шест лисја што ти треба плоштад. Ако не, пресечете ги така што сите четири страни ќе бидат еднакви.

квадратен лист хартија

Имајте на ум дека колку поголеми хартии, толку поголеми ќе бидат украсните топчиња. Значи, ако сакате да создадете многу топчиња со различна големина, исечете ги и хартиите со различна големина.

Пати четирите агли до центарот. Willе ви остане уште еден квадрат. Мора повторно да ги свиткате четирите агли и ќе имате помал квадрат. Превртете го листот и преклопете ги четирите агли назад до центарот. Тоа е, мора да ги свиткате аглите три пати.

Конечно, преклопете ја фигурата на два дела, на половина.

хартиени топчиња чекор по чекор Вметнете ги прстите во дупките што се оставени и состави ги советите да се создаде формата. Lookе изгледа вака.

форма хартија Работа со силиконски врвови за да не се отвори формата. совети за лепило Залепете ги формите со страни. Краевите на кои само се приклучивте треба да се соочат. За да ви биде полесно, земете една од формите и залепете ги другите во секоја од нив четири страни. Оди лепење на шест начини додека топката не биде комплетирана. делови топчеста хартија Да закачи го Залепете конец или кабел на еден од неговите споеви со силикон. конец за лепак  И ќе имате подготвени украсна топка од хартија да висат во вашите забави. Тие изгледаат одлично во бои за детски прослави, но во зависност од тоа каква хартија користите, можете да ги направите поелегантни или позабавни.

хартиена топка

како да се забавуваат забавите


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.