Како да направите украсно јаже и школки елка

дрво школка

Во ова туториал Јас ве учам да создадете А. украсно новогодишно дрво со јаже и школки. Лесно е да се направи и многу оригинално. Проверете дали школки Тие не се само за летни украси.

Материјали

Да го сториме украсно новогодишно дрво ќе ви требаат следниве материјали:

  • Конус од стиропор или картон
  • Јаже од јута
  • Силиконски ладен или спреј
  • Школки и конци

Чекор по чекор

Ние мора да создадеме структура на дрвото. За да го направите ова, земете го конусот од стиропор или картон, ставете ладен или прскајте силикон и започнете да го завиткувате јажето од јута околу конусот, почнувајќи од врвот и завршувајќи на основата. Нанесете лепило и на крајниот дел за да го поправите добро.

јаже

Ако сакате да го видите тоа појасно, ве оставам ТУКА un туториал од друго дрво направено со јаже, во кое имате видео каде што процес на елаборација на структурата на јажето од јута.

И ова е како дрвото со јаже од јута.

Árbol

од овој па натаму структура можете да создадете илјадници дизајни со многу различни материјали. Овој пат ќе додадеме некои школки y школки. Аплицирај ладен силикон o во пиштол и одете лепејќи ги школките и школките создавајќи линија што го опкружува дрвото од основата до врвот. Одете наизменично помеѓу некои школки и други, правејќи ги различните видови да се мешаат.

школки

Овие дрвја секогаш ќе бидат различни едни од други, во зависност од школки y школки што ги користите. Можете дури и да ги насликате во бои, да нанесете златни допири или сјај. Имате илјадници можности.

На врвот на дрвото, за да ја завршите декорацијата, поставете а школка поголема од другите и во жолти тонови, да се однесува на типичната starвезда што е поставена на новогодишните елки.

школка

И ова ќе биде резултат.

школки од дрвја


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.