Декоративно срце

КОРАЗИНСо малку вештина и имагинација можеме да направиме украсено срце како ова што ќе ти го покажам, со што украсивме простор и му го дадовме оној личен допир што го баравме.

Да се ​​подари на двојка, за слатка трпеза, да се украси соба ... Така, јас ти покажувам чекор по чекор за да можеш да видиш како го направив ова и за да се охрабриш да го правиш своето:

Материјали:

 • Дебел картон.
 • Гесо.
 • Песок од плажа.
 • Секач.
 • Молив.
 • Wireица
 • Клешти
 • Лента за глава.
 • Шпатула.
 • Четка
 • Маски или шаблони.
 • Шкурка.
 • Панч
 • Акрилна боја.
 • Кафеаво мастило во опасност.

Процес:

За да го направите овој занает што изгледа малку комплициран, следејќи ги чекорите на процесот, ќе добиете добар резултат.

СРЦЕ1

 • Нацртаме срце на картонот со молив и го пресекуваме со секач.
 • Ние даваме слој гесо од двете страни на картонот. 

СРЦЕ2

 • Ние го мешаме песокот од плажа со гесо, ја ставаме маската или образец за срцето и ја нанесуваме нашата мешавина. Ако немаме маски, можеме да искористиме нешто што ни остава олеснување, во овој случај користев мрежа од вреќа со кромид од супер!.
 • Откако ќе се исуши даваме втор слој со друг вид на образец, можеме да ја користиме шпатулата за да нанесеме мешавина од гесо и песок.

СРЦЕ3

 • Giveе дадеме слој од шкурка, да ја направат површината помазна.
 • Makeе направиме две дупки на врвот на срцето, по еден на секоја страна.

СРЦЕ4

 • Willе го насликаме целото срце со палто од бела акрилна боја.
 • Откако ќе се исуши, ќе го нанесеме мастилото давајќи му мали допири додека не го добиеме тој гроздобер ефект.

СРЦЕ5

 • Поминавме парче жица и го навиваме со клештите за да го држиме како рачка.
 • Конечно ја ставаме лентата што прави јамка.

СРЦЕ6

На сликата можете да видите слика што е вметната во композицијата: за ова ја испечатив во син тон и при примена на гесо внимавав да не ја покривам целосно, туку да ја покријам целата контура. Може да биде и текст и со тоа да му даде уште еден ефект.

Се надевам дека ви се допадна и дека ќе го примените во праксаДа На какви било прашања што знаете дека со задоволство ќе ви одговорам. Се гледаме во следниот занает


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.