Декорација за влезната врата за Ноќта на вештерките

Влезна декорација за Ноќта на вештерките

Една недела за Ноќ на вештерките ни треба импресивна декорација за да ги изненадиме нашите гости веднаш штом пристигнат дома. Така, денес ви го претставуваме овој многу лесен занает што може да се направи со вообичаени и вообичаени материјали од целата куќа.

Со оваа мртва вештерка на вратата од куќата ќе дадеме многу повеќе страв во нашиот дом и, за безначајно, тоа ќе биде голема страв до смрт, особено за децата кои доаѓаат да прашуваат слатки од куќа до куќа.

Материјали

  • Враќач за врата.
  • Чорапи со риги.
  • Чевли или чизми на потпетица.
  • Весници

Proceso

Прво на сите ќе ги наполниме чорапите со весникот, така ќе им дадеме олеснување за да изгледаат како вистински нозе.

Овие ќе ги ставиме под врата Така што, на овој начин, гостите веруваат дека тој паднал, дека починал или дека е под истиот душек и штом чекаме ќе не исплаши.

Конечно, во стапалата на овие чорапи ќе ставиме неколку потпетици или чизми со високи потпетици за да му дадат многу поголем реализам како да е вистинска вештерка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.