Орнамент за врата за спална соба за деца

Како да направите украс за врата од спална соба

Кога започнавме украсете детска спална соба, мора да земеме предвид многу фактори, од квалитетот на производите, дизајнот воопшто и исто така во мали детали.

Токму тие ја создаваат таа волшебна околина што ја замислуваме за спалната соба, од орнаментите, ламбата и најмалите детали.

El туторијал што ти го донесувам Денес станува збор за тоа, дека со едноставен детал постигнуваме а просторија сонувачки. Ние ја украсуваме вратата од собата и и даваме личност.

Материјали за изработка на украс за врата од спална соба:

 • Хамоза хартија
 • Картон
 • Хартија со бележници разни отпечатоци или залихи со карти со шари
 • Калап за име букви
 • Лента што може да се комбинираат
 • Moldвездена мувла, која ќе ја најдете подолу
 • Пиштол за лепило
 • Тијарес

Материјали за да се направи знак за спална соба

Starвездени калапи:

starвезда 1 (1)

starвезда 2 (1)

Чекор по чекор да направите украс на вратата од спалната соба:

Чекор 1:

Отсековме а картонска кутија со димензии приближно 35 см х 20 см, кастрираме велур во иста големина и го покриваме картонот со хартија од дивокоза со употреба на силикон.

Чекор 1 постер за спална соба

Чекор 2:

Ги поминуваме калапите на starsвезди на избраната картичка, различните отпечатоци и бои ги прават позабавни.

Ние сечеме ажурни starsвезди и цели starsвезди.

Знак за спална соба чекор 2

Чекор 3:

Ние ги лепиме starsвездите издува на целата starsвезда, како што гледаме на сликата подолу.

Чекор 3 знак за соба

Чекор 4:

За да постигнеме 3Д ефект врз буквите, ги сечеме на две различни големини и ги лепиме еден на друг.

Знак за спална соба чекор 4

Чекор 5:

Отсекуваме на друга хартија, а. помал правоаголник отколку картонот нареден што го направивме порано.

Ние го прободуваме горниот дел и поминуваме неколку панделки во различни бои и правиме мали јазли.

Знак за спална соба чекор 5

Чекор 6:

Сега почнуваме да го составуваме постерот, ги ставаме буквите за овој последен правоаголник што го направивме.

Потоа ќе го залепиме на наредени картони, останувајќи како на сликата подолу.

Знак за спална соба чекор 6

Чекор 7:

Ние ги украсуваме вездите, со копчиња, панделки и сите украси што ги сакате.

Знак за спална соба чекор 7

Чекор 8:

Ние ги лепиме starsвездите од под името.

Знак за спална соба чекор 8

Чекор 9:

За да завршиме, ставаме зад постерот а лента што ќе ја искористиме за да ја закачиме на вратата.

Знак за спална соба чекор 9

Се надевам дека ви се допаѓа.

Во следното сме со повеќе идеи!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.