Украс за новогодишна елка да се обеси

Овој занает е многу едноставен за да се направи со деца, ви требаат малку материјали и тој исто така се прави за неколку минути. Сега кога доаѓа Божиќ, добро е време да направите занаети со децата и да уживаат во овие посебни датуми правејќи активности како семејство ... И занаетите се одлични за деца!

Тоа е многу едноставен занает за да можат децата над 6 години да го сторат тоа сами следејќи ги вашите упатства. Ако сакате да работите занает со помали деца, тогаш ќе мора да ги надгледувате. Бидејќи мора да користите материјали што се донекаде опасни за малите деца, како што се ножици или специјален лепак за ева гума.

Потребни материјали за занаетчиството

 • 1 густ зелен ева гумен лим
 • 1 парче ева гума со златен сјај
 • 1 шише специјален лепак за ева гума
 • Стап или шил
 • 1 молив
 • 1 гума за бришење
 • 1 парче курда
 • 1 ножици

Како се прави занаетчиството

Прво ќе мора да го нацртате обликот на дрвото како што гледате на сликата на зелената гума од пена. Потоа нацртајте кругови што ќе бидат украси за дрвото на златната сјајна пена. Исечете сè. Потоа земете го стапот или шилот како што гледате на сликата и направете дупка низ која ќе помине јажето.

Потоа земете го специјалниот лепак за ева гума и лепете ги украсите на дрвото. Откако ќе се залепат, земете го јажето и исечете ја големината што ви треба, во зависност од тоа каде ќе го ставите за украсување.

Врзете јазол така што тој е безбедно прицврстен, а украсот за новогодишна елка ќе го закачите!

Тоа е многу лесен украс за правење и децата ќе бидат воодушевени затоа што завршиле одлична работа украсувајќи го својот дом или сопствената спална соба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.