Орнамент за подарок за цвеќе.

украси цветни подароци

Подароци Тие се многу поубави ако пакувањето што ги придружува е оригинално и привлекува. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова украс во форма на цвет за украсување кутии, картички или какво било занаетчиско дело. 

Со многу малку материјали ќе можеме да направиме нешто навистина практично и тоа може да биде начин за рециклирање парчиња ткаенина или лента што ги имаме дома.

Материјали за изработка на украс

 • Лента или лак со некаков дизајн
 • Тијарес
 • Пиштол за лепак или топол лепак
 • Обоена ева гума
 • Удар со дупки за цвеќе или што и да сакате
 • Обоени помпони
 • Правило

Процес на елаборација

Со помош на владетелот исечете 4 парчиња од 20 см лента или лак.

украси цветни подароци

Залепете ги краевите за да се формираат 4 кружни форми како оние на фотографијата.

украси цветни подароци

Сега, ставете точка на лепак во центарот и притиснете надолу за да ги залепите двата дела на лентата и направете да изгледа како а лак. Getе добиете четири еднакви парчиња.

украси цветни подароци

Одете лепејќи ги за да формирате ливчиња од цвеќе. Прво, крст, а потоа вметнете ги другите два дела помеѓу празнините.

украси цветни подароци украси цветни подароци украси цветни подароци

Вежби во бела гума ева или бојата што ќе ја изберете цвет со вежба и лепак пом пом на врвот.

украси цветни подароци украси цветни подароци

Лепете го овој комплет на врвот на цветот. Можете да ставите повеќе ливчиња ако сакате, така што цветот е поголем и различен.

украси цветни подароци

И ова е резултат на нашиот украс за подароци. Како што можете да видите, не може да биде полесно и можете да играте со илјада бои, бидејќи има илјада различни дизајни за панделки. Се надевам дека ви се допадна и ако ја работите оваа работа, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

украси цветни подароци

И, ако сакате цвеќе, можете да ги направите овие  ева гумени маргаритки кои се скапоцени. Кликнете на сликата за да пристапите до упатството.

Ева пенести гумени маргаритки

Се гледаме на следната идеја.

Чао!!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.