Декори на Дедо Мраз во гума ева

Ева гумена Дедо Мраз

Божиќна ноќ доаѓа кога Папи Ноел посетете ги сите куќи на сите деца во светот за да ги оставите своите соодветни подароци. Поради оваа причина, денес ние исто така посветуваме посебен и едноставен украс за поставување на елката.

Така, Папи Ноел исто така ќе биде дел од семејството благодарение на овој Божиќен украс што го правиме со свои раце. Тоа е прилично едноставен занает што децата можат да го прават тивко, па ајде да се фатиме за работа!

Материјали

 • Ева гума од различни бои.
 • Ножици
 • Молив.
 • Бело фолио.
 • Силиконски.
 • Постојан црн маркер за фини врвови.

Proceso

Прво на сите ќе го нацртаме нашиот Дедо Мраз на празна страница. Само неговото лице без да ја заборави брадата или неговата карактеристична капа.

Потоа, ајде сечење на секое парче малку по малку и втиснување во секоја соодветна боја на ева гума, и потоа сечење.

Откако ќе ги имаме сите парчиња ева гума ќе ги залепиме заедно да го обучиме нашиот сакан Дедо Мраз.

Конечно, со А. масно јаже или конец ќе поминеме игла со неа за да можеме да ја обесиме на нашата елка. Покрај тоа, со маркер ќе ги направиме очите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Дејвид dijo

  Ја сакав оваа едноставна идеја, а истовремено и убава. Toе направам средни стапчиња за да ги ставам божиќните подароци, со имињата на кои им се наменети, во брадата на Дедо Мраз. Благодарам