Декорација на велигденски јајца

Велигденска декорација

 

La украс за велигденски јајца Во велигденски класик кој, како и сите празници, носи со себе желба да ја украсиме нашата куќа, зошто да не се вооружиме со креативност и да направиме некои украси за да обезбедиме многу шарена и тематска декорација на домот?

Денес ќе видиме украс за празниците на Велигден многу убаво и лесно направи сам. За да го направите ова, ние ќе ги претвориме нашите јајца во смешни и слатки животни кои ќе се користат како предмети за украсување за Велигден.

Материјали:

 • јајца
 • боја на храна
 • улога
 • botones
 • смисла

Процес:

Како прв чекор, ги вариме јајцата и ги подготвуваме за подоцна да ги работиме. Износот ќе зависи од тоа колку животни сакаме да создадеме.

Откако ќе се сварат и исушат, ќе продолжиме да ги боиме со храна за храна (бојата ќе биде во функција на животното што сакаме да го постигнеме).

Ако сакате да создадете пилиња во јајцата, во овој случај ви требаат големи и мали јајца, обоени во жолто, и наместо да направите клун и гребен, користете филц од една боја по своја волја.

Ако сакавме да создадеме скршена школка, од која излегува мало пиле, следи ја истата постапка (свари ги јајцата и остави ги да се исушат), но овој пат, не мора да ги сликаме, само треба внимателно и лесно да се скршиме горниот дел, па создавате празнина.

За да се обидете да бидете поуредни на работа, можете да го обележите исечениот облик на лушпата од јајце со молив и да се обидете да го исечете со остар нож, без да го скршите остатокот од школката.

Потоа, исечете ја празната школка, која можете да ја оставите покрај дизајнот и Велигденска декорација.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.