Украсување камења со боја

Обојте камења

Сликањето е една од активностите што најмногу ги сакаат децата, оттогаш боите го привлекуваат вашето внимание и вашата фантазија и креативност стануваат вашето најдобро оружје за да можете да ги направите бескрајните свои креации со вашите раце.

Затоа, денес ви даваме идеја за тоа како насликајте камења на забавен начин да може да помине фантастично попладне со децата. Овие смешни и монструозни лица се супер кул за да направат попладне со нив.

Материјали

 • Камења мали и мазни.
 • Лепливи очи.
 • Акрилна боја или темпера.
 • Парична казна постојан маркер.

Proceso

 1. Ние ги насликаме камењата од основната боја што ја избираме.
 2. Le ги лепиме очите.
 3. Ние ги извршуваме детали со маркер фино трајно (веѓи, заби, уста и сл.)
 4. Ние го насликаме бели заби.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.