Декорација на кутија со фереро рокери со списанија

Гроздобер кутија за фереро рочер

Наскоро ќе се приближи Сан Валентин а со тоа и повеќекратните подароци на момците и девојките. Нормалното нешто кај многу парови е да купат кој било детал како што се цвеќиња, чоколади, некој посебен накит за да извршат нешто друго во врската итн.

Сепак, тука ви покажуваме како на едноставен начин можеме да правиме подароци свои раце и ефтино кои вредат многу повеќе од комерцијалните. Со едноставна фереро кутија можеме да направиме гроздоберна кутија за накит за нашиот партнер.

Материјали

 • Фереро кутија за рокери.
 • Модни списанија.
 • Лепак
 • Ножици

Proceso

 1. Отсекуваме што најмногу сакаме во модните списанија. Слики, модели, домашни миленици, накит и сл.
 2. Фотографијата што најмногу ни се допаѓа ја ставаме на насловната страница од фереро кутијата. Ова ќе зависи од лицето на кое ќе му го дадеме, во мојот случај тие сакаат кучиња.
 3. Треба само да одиме полнење на кутијата со исечоци добро се грижи за рабовите.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.