Декорација на чаши

Декорација на чаши

Божиќ заврши, но свеченостите продолжуваат. Сè уште има ноќта на новогодишната ноќ и тројцата мудри луѓе, па денес презентирам еден од моите Кралеви подароци од мојот партнер, Алберто, затоа буквата А. На овој начин, правиме персонализиран и оригинален подарок.

Меѓу подароците на Рејес се оние купените и оние што ги правите со свои раце, јас секогаш се обидувам да ги мешам двата вида. Купете нешто што ви се допаѓа и украсете го, ако можете, на некој начин да му дадете обичен допир и поседувам со моите раце, така што многу повеќе се заблагодаруваат.

Материјали

 • Шолја во боја.
 • Молив.
 • Фолио.
 • Црн маркер.
 • Хартија за трасирање.
 • Постојан маркер со фини врвови.
 • Правило
 • Ревност.

Proceso

Прво, ќе направиме А. А со наш сопствен ракопис помагајќи ни со правило да го исправиме. Ако сакате да му дадете повеќе чаши, можете да направите почетник на нивните презимиња.

Ова А ќе го разгледаме и ќе се држиме до чашата со малку жар и, под, ќе поставиме парче хартија за трага што ја покрива целата површина на А.

После Ние ќе го разгледаме целиот А со молив вршејќи мал притисок, така што тој е правилно обележан. Makeе направиме до 2 додавања.

Потоа, ќе ја отстраниме хартијата со А и ќе видиме како е обележано. Следно, ќе избришеме малку по малку со прстот или со салфетка малку од линијата и ќе го обоиме со трајниот маркер.

Конечно, откако ќе бидат наведени сите стихови, ќе ја исполниме внатрешноста решетка со маркерот трајно на целата површина на А.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.