Фереро кутија за рокери украсена за Денот на вineубените

Фереро рокер кутија со касета лента

Денот на вineубените се ближи и сите loversубовници сигурно бараат како да му направат посебен и уникатен подарок на својот партнер. Па, оттогаш занаети се Thisе ви дадеме идеи овој месец за овој празник на loversубовници.

Оваа датумот е многу посебен за loversубовниците И, иако светот на трговијата нè залажува со својата продажба, јас сум еден од оние кои многу повеќе сакаат рачни подароци затоа што тоа е нешто што сте го направиле со свои раце и токму тоа е важно.

Материјали

  • ваши лента со срцеви мотиви.
  • Фереро кутија за рокери.

Proceso

За овој занает само треба се граничи со лентата за миење на линиите што ги сакаме. За да ја покажам внатрешноста, нацртав само 3 дела од кутијата. Првиот е линијата на отворање на капакот, добро се грижи за заоблените рабови.

Подоцна, од истата кутија имам и јас го нацрта горниот дел. Во овој случај, почнав да ја поставувам лентата за миење од задниот дел, така што преклопувањето да не се гледа од напред. Потоа, го сторив истото и на долниот перваз сè до задниот дел.

На овој начин, имаме специјално украсена кутија за фереро рочер денот на вљубените. Може да се искористи за да се чека каков било подарок, чоколади, мал мече, малку накит, итн. Оставам на твојот избор.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.