Фигура на велигденско зајаче ЧЕКОР ОД ЧЕКОР

Во ова туториал Јас ве учам да создадете А. Велигденско зајаче со фимо или полимерна глина. Тие исто така можат да го сторат тоа niños, и тоа ќе послужи како украс за велигденските подароци, како изненадување во чоколадните јајца или едноставно како украсна фигура во кој било агол.

Материјали

За да го направите велигденското зајаче што ќе ви треба Фимо, полимерна глина или кој било вид паста за моделирање во боја. На нијанси ќе биде следново:

 • Бланко
 • Rosa
 • Црна
 • Naranja
 • Зелени
 • Црвена

Комо алатки а нож со нож за глина и а чепкалка за заби.

Чекор по чекор

Е започнеме со создавање на Велигденско зајаче од телозатоа направете А. топката бело и превртете го на едната страна со прстот. Seeе видите дека само едниот крај е изострен, со што се создава форма на капка, што ќе биде многу корисно во оваа слика. Ставете ја со острата страна и израмнете ја дебелата на масата така што да стои исправено.

Продолжуваме за Пити. Исто така, мора да направите а капка но со два дела овојпат. Мешајте ги нежно од острата страна и со a нож со нож направи ознаки на прстите. Лепете ги под телото.

Ајде да одиме Cabeza. Се тркалаат еден топката напред и назад, но многу непречено, така што не се протега премногу. Така ќе создадете мал овална. Да го направи муцка Земете уште едно помало парче, исто така бело во боја и превртете го малку повеќе, на овој начин ќе создадете а цилиндар. Со нож со нож одбележи му еден раја на средина на муцката и со а чепкалка за заби правиш точки во секоја половина. Спојте ги двата дела и лепете ги на телото.

На очи има само две топки негара со неколку помали точки на боја бланко. И носот е црвена топка малку вкочанет

Да се ​​создаде уши мора да направите две повторно капки исто како што те научив претходно. уништи ги доста со Дланка на раката и удривте уште две помали и во боја одозгора зголеми.

На рацете има уште двајца капки. Направени се како стапала, но наместо две брендови тие имаат само еден. Треба да ги залепите на телото на зајакот со остриот дел од падот.

La опашка тоа е само еден бела топка заглавен на задниот дел на велигденското зајаче.

Морков

La морков Тоа е уште еден детал што можете да го додадете. Повторно направете еден капка издолжена со боја портокалова. Ако го превртите работ на нож со нож Ленти ќе бидат обележани на падот за да се создаде поголем реализам во морковот. Создади други капки зелена за hojas и се заглави во дебелиот дел од морковот. И ќе завршиш да го облечеш Велигденско зајаче како да го јадеше.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.