Направи сам: држач за салфетки со пластичен сад

Држач за салфетки со контејнер за омекнувач

Салфетките мора да бидат добро распоредени во конвенционален држач за салфетки. На пазарите има многу, но денес ви покажуваме многу едноставен начин да направите рециклирање на пластично пакување, многу оригинална идеја што ја поттикнува животната средина.

Овој држач за салфетки може да служи внатре било која забава за деца да му дадат повеќе модерност и оној детски допир што им е потребен на масите на родендени и други. Покрај тоа, ние ги учиме децата на моќ за рециклирање за да ги направат работите едноставни и корисни.

Материјали

Држач за салфетки со контејнер за омекнувач

 • Контејнер за омекнувач или течен детергент.
 • Слики.
 • Машина.
 • Четка
 • Лист со вести (по избор).

Proceso

Прво на сите ние ќе го измиеме пластичниот сад многу добро внатре со вода и отстранување на неговите налепници. Потоа ќе го измериме салфетки на неа и ќе обележиме да се сече со секачот.

Откако ќе се исече контејнерот, ќе сликаме со впечатлива боја, ја искористив оваа фуксија розова боја. Paintе сликаме насекаде и нека се исуши. Доколку е потребно, дајте два слоја боја.

Конечно, ние внимателно ќе го насликаме името на „држач за салфетки“ во контејнерот со црна боја. Letе оставиме да се исуши и ќе можеме да уживаме во овој шик држач за салфетки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.