Фото-кутија со картон

Марко

На последниот ден на Три кралеви, сигурно дека ни останаа уште многу украсени подароци хартија. Поради оваа причина, денес ви даваме одлична идеја да направите занает за да го искористите, убава кутија или многу специјална рамка за слика.

Рамките или рамките се секогаш а украсен елемент повеќе од домовите, бидејќи со нив се сеќаваме и го приближуваме семејството уште поблиску до нас. Се надевам дека ви се допаѓа, да започнеме!

Материјали

 • 1 картон квадрат од околу 45 х 25 см.
 • Обвивка за подароци.
 • Ножици
 • Лепак
 • Декоративен цвет (по избор).

Proceso

 1. Изведување два квадрати заедно во картонот. Во една од нив, ќе направиме дупка за поставување на фотографијата, а на нејзините краеви две јазичиња. Другото ќе биде задниот дел од нашата слика.
 2. Исечете квадрати со хартија за завиткување.
 3. Засукајте ги да се направат мали цевки и да се залепат за крај.
 4. Одете додавајќи го вертикални и хоризонтални цевки без покривање на дупката на фотографијата.
 5. Поставете ја фотографијата и затворете со грбот.
 6. Конечно, поставете А. украсни детали како цветот што се гледа на сликата.

Повеќе информации - Украсете рамки за слики


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.