Портрет за подарување на Денот на таткото

Портрет за подарување на Денот на таткото

Овој занает во форма на триножник тоа е одлично да подарите на Денот на таткото. Тој всушност има форма на рамка за слика и е направен со лесни и евтини материјали, како што се овие дрвени стапчиња. Децата можат да ве придружуваат при изработката на овој занает, но јас секогаш велам дека топлиот силикон мора да се користи под надзор на возрасен.

Сепак, тие можат да се отстранат со друг вид лепак. Тогаш можат насликајте го без никакви тешкотии и бојата што ја сакате. Оваа рамка за фотографии е мала идеја, но секогаш можете да додадете неколку налепници, па дури и сјај.

Материјалите што ги користев за фото рамката:

 • 7 дрвени стапчиња.
 • Ножици
 • Топол силикон и неговиот пиштол.
 • Сина акрилна боја (можете да изберете друга боја).
 • Бел картон.
 • Впечаток за ТЕ САКАМ ТАТО. можете да го испечатите овде .
 • Капка акрилна боја за да направите отпечаток од прст.
 • Фотографија на момче или девојче.
 • Црн маркер.

Овој занает можете да го видите чекор по чекор на следното видео:

Прв чекор:

Ние поставуваме три стапчиња во триаголна форма. Мора да земете облик на триножник. Земаме стапче и го залепуваме на дното на триножникот и хоризонтално. Со помош на врел силикон ќе го залепиме на двете странични стапчиња, централното стапче засега ќе биде лабаво.

Втор чекор:

истураме силикон на горниот раб на стапчето што сме ги залепиле хоризонтално. Веднаш лепиме уште едно стапче одозгора за да биде на полица

Трет чекор:

На врвот лепиме друг парче стап, Ја мериме неговата должина и сечеме што ни треба. Ги лепиме и сечеме уште едно стапче со иста големина. истураме силикон на врвот на стап залепени а другото стапче го лепиме за да делува и како полица.

Четврти чекор:

Го ставаме последното стапче во задниот дел од рамката. Ставаме силикон и можеме да го залепиме искривен нема проблем. Треба добро да пресметате и да ја поддржите целата структура за да биде добро залепена и поставена.

Портрет за подарување на Денот на таткото

Петти чекор:

Ја обоивме целата структура со акрилна боја. Ќе го направиме тоа напред и назад.

Портрет за подарување на Денот на таткото

 

Чекор шест:

Го земаме белиот картон и печатиме убава поракаможеме да го испечатиме овде. Ако не можеме да го испечатиме, можеме да ставиме убава и рачно изработена порака. Ги земаме мерењата на триножникот и отсечете го квадрантот од картонот.

Седми чекор:

избираме еден фотографија на момче или девојче и залепете го на страна. Можеме да направиме убава граница со помош на црн маркер. Момчето или девојчето може лесно да намачкаат и еден прст и отпечатете го вашиот отпечаток од прст.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.