Мобилен капак со касета лента

 

мобилен капак Во DIY што ја придружува фотографијата со која ќе работиме Washi касетаСигурно веќе го знаете материјалот, но, за оние кои не го знаат, тоа е посебна жар на многу модерна хартија и бои или цртежи.

Во Занаетите вклучени, направивме некои други занаети со тоа и во ова упатство, имаме прилагодено куќиште за мобилен телефон.

Материјали

  1. Обоена лента за перење.
  2. Ножици 
  3. Кутија за мобилен телефон за персонализирање. 
  4. Лак за прскање. 

Proceso

мобилен капак

Cutе исечеме серија од ленти да бидат поставени вертикално на кутијата за телефон и ќе ги залепиме на еден од краевите.

мобилен капак2 (копија)

Тогаш ние ќе ткаеме ленти хоризонтално како што следува: еден погоре и еден подолу до крај. Следната лента ќе биде превртена и така натаму додека не заврши целата решетка.

мобилен капак3 (копија)

Потоа, ќе го намалиме вишокот со прилагодување на рамката на куќиштето за мобилен телефон. Ние исто така ќе го направиме обликот на леќата на фотоапаратот и звучникот со секач. И, да се заврши, ние ќе го запечатиме со нанесување лак за прскање за пластика.

До следната самодоверба!

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.