Хартиени маргаритки за пролет

маргарита

Поздрав сам пријатели! Како ја поминувате оваа жешка недела? Како сакате да ги поминувате топлите попладне? Освен на плажа или во базен секако. Она што ни се допаѓа е да правиме сам и да даваме радосен допир на сè што правиме.

Во овој пост, ние ќе ве научиме како да направите многу едноставни маргаритки од хартија. Совршен за украсување забави со пролет или лето. Се надеваме дека ви се допаѓа!

материјал

  1. El улога што најмногу ни се допаѓа. На пример: крепе хартија, хартија за хартија, картон, обоена хартија итн.
  2. Некои botones.
  3. Лепак во кафеана.
  4. Wireица алуминиум за да се направат стеблата на маргаритките.

Proceso

margarita1 (копија)

Willе избереме еден вид хартија или ако повеќе ни се допаѓа, можеме да го направиме и со неколку различни трудови. Во овој случај, во Crafts ON претпочитавме да користиме крепе хартија заради леснотијата да ја моделираме.

Cutе исечеме серија кругови од хартија за да ги направиме маргаритките. Подоцна, ќе им се придружиме во центарот со малку лепак.

margarita2 (копија)

Потоа, на круговите што ќе ги формираат маргаритките, ќе залепиме копче во центарот. И, да ги завршиме маргаритите, ќе сечеме со ножиците околу кругот на хартиите за да се формираат ливчињата.

Конечно, ќе ги поправиме маргаритките на парче алуминиумска жица што ќе дејствува како стебло и тие ќе бидат подготвени да се користат како декоративен елемент.

Една идеја што можеме да ја направиме со овие маргаритки е, на пример, венци за украсување на забави, друга идеја е да направите ѓердани со нив, тие сигурно ќе изгледаат одлично за да примаат гости и да дадат хавајски шмек на летните забави. Друга опција е едноставно да ги користите како украсен елемент во вазна.

Се надевам дека ви се допадна сам и како и секогаш До следната самодоверба!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.