Хартиени срца за украсување на идот

срца (копија)

Конечно сме во средината на август и се чини дека барем топлината нема да биде толку задушувачка како во јули! Како си летово? Од Manualidades На се надеваме дека ова лето е многу продуктивно и дека работите многу занаети. И тешко ниво и многу лесно ниво, како што се: овие хартиени срца за украсување на идот.

Денес ви предлагаме да ги направите овие едноставни срца од хартија за украсување на детски соби и, бидејќи е толку едноставен занает, можете да го направите со помош на овие.

материјал

 1. Акварели или други видови на бои.
 2. Четка 
 3. Стакло со вода за миење на четките. 
 4. Cardstock или хартија. 
 5. Ножици
 6. Пенкало. 
 7. Лепак 
 8. Цело

Proceso

срца 1 (копија)

Со четка и црвена акварел, На хартија ќе насликаме срца со различна големина и форма. Потоа ќе ги исечеме.

срца 2 (копија)

Откако ќе бидат насликани и исечени, со пенкало ќе повлечеме линија помеѓу двете половини на срцето на врвот. Оваа линија ќе биде онаму каде што ќе се свиткаме за да и дадеме „3Д“ перспектива.

Takeе го земеме срцето и ќе стиснеме со прстите одвнатре И спуштање на линијата Откако ќе му ја дадеме формата, ќе земеме малку стапче за лепило и ќе ставиме малку каде што е стегната хартијата. После тоа, повторно ќе притиснеме со прстите да го запечатиме и да го направиме добро прицврстен. Ние ќе го сториме истото со сите срца додека не го имаме посакуваниот број на срца.

Откако оваа операција е завршена со сите срца, ќе ја земеме топлината, ќе исечеме лента и ќе му дадеме форма на круг, така што делот што се закачува однадвор. Stickе залепиме парче на срцето, а другиот дел ќе се залепи на theидот. Ние ќе го сториме истото со одземање на срцата давајќи им ги на wallидот, форма што најмногу ни се допаѓа.

 

До следната самодоверба!

 

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.