Хартиен медал за давање многу лесен ден на таткото

Ден на таткото 19 март е и веќе е зад аголот. Во овој пост ќе ве научам како да го направите овој медал од хартија за да можете да го наградите вашиот татко.

Материјали за правење медал за денот на таткото

 • Хартија во боја
 • Тијарес
 • Лепак
 • Владетел и молив
 • Ева гума
 • Удар на срцето и кругот

Постапка за изработка на медал за Денот на таткото

 • За почеток изберете 3 нијанси на бои да се направи медалот.
 • Користете го правилото за да измерите лента хартија што мери 5 х 29 см.
 • Е ни треба две ленти еднакви
 • Направете Ознаки од 1 см по целата лента хартија

 • Ve свиткување на тие траги хартијата за да формира хармоника. Напред и назад.
 • Направете го истото со двете ленти.
 • Лепете една лента на друга фитирање на парчињата како да се загатка.
 • После затворете ги краевите лепење еден над друг.

 • Притиснете го нашето парче хартија и ќе останеме круг како оној што го гледате на сликата. Ставете нешто тешко за да спречите да се отвори.
 • Залепете круг од ева гума над дупката за да може да се затвори медалот и да се стори истото од задната страна.
 • Во бела гума ева, исечете ја друг поголем круг да го постави во центарот на медалот.
 • Исечете го и залепете го на врвот.

 • Кратко две ленти од 3 см хартија широк за 15 долги и исечете ги краевите во форма на стрела.
 • Лепете ги од задниот дел како што гледате на сликата малку наклонета.

 • Со постојан маркер напиши ја пораката за татко ти, можеби е оној кој најмногу ти се допаѓа.
 • Со машината за дупчење коразони Одам да направам две црвени со картон и ќе ги залепам во центарот на медалот.

И така, медалот што треба да му го дадете на вашиот татко во негово време е завршен. Се надевам дека ти се допадна. Се гледаме на следната идеја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.