Хартија цвет за специјален подарок

Овој хартиен цвет не е секој цвет, тој е совршен подарок за посебна личност. Лесно е да се направи и идеално е да се направи со деца. Идеално е да го направите тоа со деца над 6 години бидејќи бара сечење и лепење.

Како што можете да видите, тоа е многу едноставен занает и можете да го направите за кратко време, не трае повеќе од 20 минути. А, оној што ќе им го даде ќе го сака бидејќи е најубав детал.

Потребни материјали за занаетчиството

  • 1 или 2 листови хартија во боја DINA-4 (во зависност од големината)
  • 1 ножици
  • 1 стап за лепило
  • Обоени маркери

Како се прави занаетчиството

Прво ќе мора да нацртате 12 срца со иста големина. Идеалот е да нацртате срце, да го исечете и да служите како модел за цртање на другите срца и да ги направите сите исти. Нацртајте и круг тоа ќе биде основата на цветот, како што гледате на сликите. Откако ќе нацртате сè, исечете го.

Кога ќе имате сè пресечено, ние ќе ги залепиме ливчињата. Преклопете ги сите ливчиња на половина. Земете шест срца и лепете ги како што гледате на сликата. Откако ќе се залепат на основниот круг, земете го остатокот од ливчињата и ставете го лепилото на него. во преклопот на хартијата. Откако ќе го имате, залепете ги само за тој дел како што гледате на сликата.

Кога сè е залепено, земете обележувачи во боја и на секоја ливче напишете добри работи за лицето на кое ќе му го дадете цветот. Така, персонализираниот подарок ќе остане полн со емоции и приврзаност.

Потоа земете две ленти хартија и засукајте ги како што гледате на сликата и ставете го во центарот на цветот. Paperе го имате вашиот хартиен цвет подготвен да го подарите!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.