Реквизити за забави инспирирани од хипстер

реквизити

Дали треба да организирате забава и сакате да ја направите позабавна? Како да користите малку реквизити да се даде повеќе неформален воздух на прославата?

Еве неколку оригинални идеи што може да ви послужи како инспирација за да направите промена во вашите прослави.

Материјали

 1. Хартија. 
 2. Чувствувани пенкала. 
 3. Ножици 
 4. Стапчиња
 5. Лепак

Proceso

реквизити1

Willе нацртаме низа форми за реквизитите. На фотографиите можете да видите дека избравме тема што се прилагодува на тековните трендови, усни, чаши со тестенини и мустаќи.

реквизити

Еднаш реквизити, ние ќе го пресечеме и ќе го залепиме на друг лист за да го направиме поотпорен. Потоа повторно ќе ја исечеме формата. Да заврши, со парче леплива лента, ќе го поправиме стапот на едниот крај од цртежот и ќе ги имаме подготвени реквизитите за забави.

До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.