Цветна декорација на плетена корпа

Плетен украс на корпи со алуминиумски цвеќиња

На овој ден, целосно влегувам во свет што ме фасцинира, занаети. Изработка на предмети или направи идеи Со свои раце е нешто што ме возбудува и ме исполнува со задоволство, па затоа од денес почнувам да соработувам со овој прекрасен тим за да придонесувам за бесконечни занаети што ќе ги споделам со вас.

За да ти го донесам ова цветна декорација за која било плетена корпа што го имаш дома. Цветовите се изработени од алуминиум, така што ќе траат подолго од оние што ги наоѓаме на поле. Значи, тоа е добар начин да се рециклирање и конзервите од дома и која било стара корпа што ја имаме и сакаме да и дадеме пософистициран шмек.

Материјали

 • Алуминиумски конзерви за пијалоци.
 • Ножици
 • Акрилна боја.
 • Четка
 • Ревност.
 • Удар на дупка во форма на цвет.
 • Wireица
 • Лепак за метал (силикон).

Proceso

Прво, ќе се отвориме целосно со ножици и многу внимателно конзерви за пиење. Откако ќе се отвори конзервата, со дупка во дупка во форма на цвет, ќе исечеме неколку цвеќиња, секогаш користејќи го максимумот од материјалот.

Плетен украс на корпи со алуминиумски цвеќиња

Потоа, имајќи ги сите посакувани алуминиумски цвеќиња за плетената корпа, ќе насликаме униформа боја (белата би била добра опција), така што полесно ќе ги примениме останатите бои. За овие цвеќиња, лисјата се четкаат за да му се даде полабав и да не се претерува со допирот.

Плетен украс на корпи со алуминиумски цвеќиња

Потоа, Theе ги лепиме цвеќињата два по два со силикон, со тоа ќе постигнеме ефект на олеснување. Покрај тоа, ние ќе залепиме парче жица одзади, што е можно подолго за подоцна да го олесниме врзувањето со плетената корпа.

Плетен украс на корпи со алуминиумски цвеќиња

Конечно, ќе ја нанижеме жицата Помеѓу празнините што постојат во плетената корпа, ќе му дадеме неколку вртења, така што ќе биде добро фиксирано и ќе го намалиме вишокот.

Се надевам дека ви се допадна овој занает и го применивте во пракса. Тоа е многу забавна активност за споделување со девојчињата украсете свои корпи за велосипеди.

Повеќе информации - Кошеви направени од пластични шишиња

Извор - Светски ракотворби


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.