Како да направите цветна круна со калапи за cupcake

Круна на цвеќе

Во ова упатство ви покажувам како да создадете многу пролетен занает. Тоа е цветна круна направена со калапи за кеккејк. Може да го ставите за украсување на врата, на прозорец или на wallид.

Материјали

За да ја направите цветната круна со калапи за торта, ќе ви требаат следниве материјали:

 • Wireица
 • Клешти
 • Хартија за дневник
 • Лента за маскирање или лента за маскирање
 • Лазо
 • Топол силикон
 • Калапи за печива
 • Тијарес

Чекор по чекор

Започнете со структурата на круната, во која ќе ја користите жицата за да направите кружен облик, клештите да го исечете, весникот да го наполните и леплива лента да ја поправите. За да ја обесувате круната, ќе ја користите јамката.

Вториот дел се состои од создавање на цвеќе, кои се протагонисти на овој занает.

На следното видео упатство можете јасно да ги видите чекорите што треба да се следат за да се создаде цветна круна со калапи за торта. Не губете детали за да ја формирате структурата на венецот и да ги направите цвеќињата.

Како што можете да видите, можете да започнете со создавање на структурата.

Структура на круната

 1. Со жица формирајте круг.
 2. Наполнете го со весникот.
 3. Обезбедете ја хартијата со лента за маскирање.
 4. Врзете го лакот за да го обесувате венецот.

круна структура со лак

Следно, започнете да создавате доста цвеќиња. Имајте на ум дека тие мора да ја покриваат целата структура на круната.

Цвеќиња со калапи за торта

 1. Извадете ја тавата за кеккејк.
 2. Преклопете го на половина четири пати.
 3. Исечете го најширокиот дел на еден врв.
 4. Отворете го калапот повторно.
 5. Направете го истото со друга мувла.
 6. Лепак еден над друг.
 7. Свртете друг калап во топка за да го создадете центарот.
 8. Залепете го на ливчињата.

Останува само да се залепат сите цвеќиња на круната. И ова би бил резултатот.

Круна на цвеќе

Круни цвеќиња

Исто така, би изгледало одлично во една боја. На пример во бело, како да е венец од маргаритки.

И тука ви покажуваме како виси на вратата.

Круна на врата

Можете ли да ни кажете каде би ја поставиле оваа круна?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.