Цветна лента, направена за пет минути

кинта

Добро утро! Конечно е викенд! Се надевам дека уживате и дека имате време да направите многу DIY во пракса. Денес ви донесовме идеја да направите една дијадема со материјали што ги имате дома.

Е Многу пролет направи сам Но, бидејќи се чини дека зимата не сака да пристигне и температурите се премногу добри за овој период од годината, тоа сигурно ќе ви биде корисно во некоја пригода или ќе ви помогне да бидете инспирирани и да комбинирате други материјали за да направите свои ленти за глава.

материјал

  • Лента, гумена лента, парче ткаенина, подлога за нараквици итн. Секој материјал што ни помага да ја направиме основата на нашата лента за на глава.
  • Цвеќе или каков било украс што сакаме да го ставиме на лентата за глава.
  • Нишка и игла. 
  • Ножици 

Proceso

лента1 Ние ќе земеме ткаенина цвет и ќе го исечеме стеблото. После тоа, земаме едно од лисјата што го има и го шиеме под едно од лисјата, така што е добро прицврстено.

Тогаш ќе ја пресечеме лентата што ќе ја користиме. Во овој случај, парче ткаенина што го имав овде. Willе го пресечеме во должина што можеме да ја врземе за главата, но без да оставиме да виси многу од тоа виси.

Откако ќе ја имаме основата на лентата за на глава, ќе го шиеме цветот така што ќе биде на едната страна откако ќе го врземе за главата. Друга опција е да се користи лепак наместо шиење.

И тука постот денес. Како и секогаш, споделете, коментирајте и лајкувајте го.

лента2

До следната самодоверба!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.