Божиќен цвет со ролни за тоалетна хартија за украсување

Божиќ-цвет-ролни-тоалетна-хартија-донулумузична

Божиќ Сега е тука и мора да имаме сè подготвено за да го добиеме на најдобар можен начин. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова Божиќни ролни за рециклирање тоалетна хартија. Многу ефтин и лесен за правење украс и можете да пробате многу модели. 

Материјали за правење Божиќен цвет

 • Ролни тоалетна хартија
 • Правило
 • Тијарес
 • Означи пенкало
 • Обоена ева гума
 • Ева гумени удари
 • Лепак
 • Perlas
 • Ножици за розење

Процес да се направи Божиќниот цвет

 • За почеток, потребни ни се ролни тоалетна хартија. Користев две. Мора да се направи Ознаки од 1 см во текот на целиот ролна.
 • После израмнете го и исечете ги лентите по брендови. Последниот не работи затоа што е потесен.

цвет-Божиќ-1

 • Малку по малку ќе одиме лепење на едно парче над друго. Големината ќе зависи од парчињата што ќе ги поставите. Кога ќе дојдеш до крајот залепете ги двата краја.

цвет-Божиќ-2

 • со сребрена ева гума и имам исечено кружен предмет со дијаметар приближно 6 см круг што ќе ставам во центарот на Божиќниот цвет.

Божиќ-цвет-3

 • Исто така, користев зелена и црвена ева гума што ја направив овие лисја и овие цвеќиња. Цветовите се прават многу лесно, ако сакате да ги научите Кликни тука.
 • Откако овие парчиња ќе се исечат Makeе направам композиција и ќе го залепам во центарот на сребрениот круг. Јас ќе додадам бисер во централниот дел на цветот.
 • За да ја завршам декорацијата, ќе поставам неколку цвеќиња од гума ева со бел сјај што го направив со дупчење на дупката.

Божиќ-цвет-4

 • Ако сакаш да го обесиш, ставете конец или кабел и ќе ја завршиме оваа оригинална работа.

Божиќ-цвет-5

И досега занаетот денес, се надевам дека ви се допадна. Ако е така, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи. Се гледаме на следната идеја. Чао!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   прирачник dijo

  Колку убава донлу ми текна да ја сликам