Цвет со бебе за крштевки и туш за бебиња - ЧЕКОР ОД ЧЕКОР

Во ова туториал Јас ве учам како да моделирате а цвет со бебе што е совршено за украсување или детали во крштевки y бебешки туш.

Материјали

Да го сториме тоа цвет со бебе ќе треба полимерна глина. Можете да го направите со colores сакате, но еве ги оние што ги користев за ова упатство.

  • Rosa
  • Бланко
  • Месо во боја (бело + портокалово)

Исто така, ќе ви треба акрилна боја црна, бела и розова. И како алатки ќе ви треба а нож со нож за сечење и обележување, и a четка да се нанесе акрилна боја.

Чекор по чекор

Да почнеме да го правиме тоа цвет со бебе за ливчиња. За да го направите ова, земете ја розовата боја на глина и одделете ја на шест еднакви парчиња. Секој од овие парчиња мора да го превртите додека не создадете топката. Потоа израмнете го секој со дланката. Ќе имаш 6 здробени топки дека мора да се придружите додека не создадете круг со нив, и ако видите дека има премногу голема дупка во центарот, придружете им се уште малку.

Да додадам детали, со нож, обележете две линии на секоја ливче од центарот кон надвор, но само до средината на ливчето. Добро притиснете за да се забележи и да остане добра трага. Потоа, со четка или зашилен предмет, насликајте три мали точки на работ на секоја венчелистче со бела акрилна боја.

Со месо глина во боја, превртете се во топка и израмнете го со дланка. Мора да го залепите во центарот на ливчињата и тоа ќе биде лице на бебето.

Со акрилна боја ќе го направиме очи, бидејќи тие се многу мали детали. Аплицирај црна боја и креирајте две многу кратки линии и да симулирате брилијантно на очите додадете по две бели точки во секоја од нив.

Areе направиме некои црвени образи за да биде посмешно. Нанесете капка розова акрилна боја и раширете ја со врвот на прстот додека не се измеша добро. Кога ќе бидат заматени, додадете три точки како оние на ливчињата на секој образ.

Останува само да се направи цуцлаЗа да го направите ова, направете бела топка, израмнете ја и залепете ја во устата на бебето. И со уште едно парче бело направете друга топка, но овој пат истегнете ја за да создадете линија, преклопете ја малку како насмевка и залепете ги краевите на цуцлата.

И ќе завршиш со твоето цвет со бебе за украсување на крштевање o бебешки туш. Можете исто така да ставите обесена лента или брош на неа и да ја понудите како подарок за гости.

Ако ви се допадна оваа идеја, можеби ќе ве интересираат други од иста тема, како овие чизми што можете да научите да правите со внесување ТУКА.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.