Цвет со пластично шише

Цвет со пластично шише

Цвеќиња за многу луѓе се домашна радост иако грижата за нив понекогаш е нешто скапа. Затоа, денес ви прикажуваме ефтин начин да имате цвеќе во нашите дома рециклирање на некои стари пластични шишиња.

На овој начин, правејќи ги во друштво на најмалите, им всадуваме рециклирање и им олеснуваме да влезат во светот на природата на едноставен начин, за да се грижат за неа и да не ја малтретираат.

Материјали

 • Ножици
 • Машина.
 • Мало пластично шише.
 • Спреј боја.

Proceso

 1. Willе го исечеме шишето пластика со секачот на околу 10 см од млазницата.
 2. Направете парчиња со ножиците во овој дел од шишето за да го направите различното ливчиња од цвеќе.
 3. Притиснете на мазна површина така што ливчињата се отвораат повеќе.
 4. Pintar со спрејот точно во центарот за да му се даде многу пооригинална боја.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.