Цветна форма за Денот на вineубените. Вклучува бесплатен образец.

Денес дојдов со многу забавен занает, еден од оние што изненадуваат. Ќе видиме како да направите картичка во форма на цвет за Денот на в Valentубените. Во кој ви го оставам бесплатниот образец за да ви биде уште полесно да го направите тоа.

Материјали:

 • Шаблон за цртање.
 • Бел картон.
 • Yellowолто и црвено темпера.
 • Сунѓер или тампон.
 • Ножици
 • Слама
 • Лепак
 • Измиена лента / лента.
 • Пенкало за обележување.
 • Канцелариски клип.

Процес:

 • Првото нешто што ќе треба да го направите е отпечатете го образецот на бела картичка DinA4. (го имаш на крајот).
 • Нанесете ја бојата на матрицата. Направете го тоа со сунѓер давајќи мали потези и без да користите многу количина.
 • Обојте го цветниот облик во црвена боја, а кругот и пчелата жолто, не ти пречи да заминеш, затоа што тогаш ќе го пресечеш по должината на линијата и нема да се види.

 • Превртете го шаблонот и обојте црвена боја од областа каде што е цветот.
 • Сега исечете ги формите по должината на линиите и ќе имате црвен цвет, жолт круг и пчела.

 • Тогаш залепете го кругот во центарот на цветната форма.
 • Искористете ги и Напишете ја вашата порака тајна.

 • Свиткајте на половина формата на цвеќето. Кругот останува одвнатре.
 • Отворете и преклопете нормално.
 • Преклопете повторно во централниот дел, Haveе ги имате наборите наведени на фотографијата.

 • Свртете се и преклопете за првиот двојник што го направив, тоа ќе помогне да се олесни следниот чекор.
 • Состави го тој двојник Како што се гледа на сликата.
 • Чафа така што ќе излезе обликот на срцето.

Потешко е да се објасни отколку да се направи тоа, само треба да ги следите чекорите на сликите и тоа ќе излезе.

 • Подгответе ги декоративните детали. На ред е пчелата
 • За оваа нанесете го клипот од задниот дел со ревност.
 • И сега можеш прицврстете се на обликот на срцето, да го чува затворен.

 • Ставете ја сламата Помагајќи ви со лентата за миење, ако ставите две парчиња на неа, тоа ќе спречи да се движи.
 • до листот можете да користите парче картон и да ја исечете формата.
 • Лепак во централниот дел.

Веќе ја имате вашата картичка во форма на цвет да ја дадете на Денот на в Valentубените.

Ова е образецот:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.