Како да направите цвеќе од картон и Ева гума

Како да направите картонски и ева гумени цвеќиња

Денес во Занаети Вклучено, ние ќе ви покажеме чекор по чекор од како да направите картонски цвеќиња и Ева гума за џвакање.

Не го пропуштај.

Кога зборуваме цвеќиња, мислиме на бои, сончеви денови, лето и радост.

Затоа, ова упатство што ви го донесувам денес е совршен за украсување на вашата куќа со многу боја и летни воздух.

Во еден дел од светот, многумина почнуваат да уживаат во топлината и убавите денови, а со тоа и во исто време предели полни со цвеќиња и бои.

Во друг дел од светот, многумина почнуваат да ги доживуваат најстудените денови, што не ги спречува да ја искористат можноста да го одржат домот супер пријатна, украсувајќи го со цвеќиња и многу боја, за да пробиеме малку настинка што ни ја носи таа сезона.

Потоа ајде да ја исполниме нашата куќа со цвеќиња.

Цвеќиња од секаков вид, природни цвеќиња, хартиени цвеќиња и картонски цвеќиња и ева гума што ќе ви покажам подолу.

Материјали за правење цвеќиња од картон и Eva Gum:

 • Обоен и дезен картон, се одлучив за розов кариран картон.
 • Ткиво хартија или крепе хартија
 • Цвеќиња и лисја од Гома Ева, може да се направат во Гома Ева со сјај или лесно да се набават во која било занаетчиска продавница
 • 1 срце, да се користи како калап
 • Washi касета
 • Мало шише, ги користев старите, каде што доаѓаа ролни фотографии. Се сеќавате ли?
 • Пиштол за лепило
 • Тијарес
 • Дрвени стапови

материјали картонски цвеќиња ева гума

Чекори за правење цвеќиња од картон и ева гума:

Чекор 1:

Го поминавме калап за срце до картон што избираме, исековме неколку срца.

чекор 1 картонски цвеќиња и ева гума

Чекор 2:

Да се ​​направи секој цвет, ќе ни требаат 4 срца, па оттука и важноста да се сечат неколку срца пред да се започне.

Ние се држиме секое срце низ центарот, како што гледаме на сликата подолу:

чекор 2 картонски цвеќиња и ева гума

Чекор 3:

Горе нашиот картонски цвет веќе собран, ќе лепиме една од Гома Ева.

чекор 3 картонски цвеќиња и ева гума

Чекор 4:

На дрвениот стап ги лепиме чаршафите на Гома Ева.

чекор 4 картонски цвеќиња и ева гума

Чекор 5:

Ние ги лепиме нашите картонски цвет и Ева гума на крајот од дрвениот стап, со што се формира полн цвет.

чекор 5 картонски цвеќиња и ева гума

Чекор 6:

Ние го украсуваме шишето што ќе го користиме како мини тенџере за картонски цвеќиња.

Јас го украсив, лепејќи Лента за Ваши наоколу, потоа залепете околу него и завршете го со лепак за бележник.

чекор 6 картонски цвеќиња и ева гума

Цветовите ги ставаме во мини тенџерето и би бил подготвен за украсување на кој било простор, како што е ноќна маса, кујни или тераси.

Се надевам дека уживаш!

Се среќаваме во следната!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.