Цвеќиња од оригами за украсување на нашиот дом

ЦВЕЕ

Како што веќе знаете, Оригами се состои од преклопна хартија добивање на различни форми што претставуваат животни, цвеќиња, предмети и сл.

Во овој пост, ќе ја користиме оваа техника за украсување хартиени цвеќиња. Willе ја комбинираме убавината на природата со хартија за да ги подобриме аглите на куќата и да им дадеме посебен шмек.

Материјали

  1. Хартии во боја.

Proceso

оригами1 За почеток, ќе земеме квадратна хартија и ќе ја свиткаме на половина, добивајќи триаголник. Потоа ќе ги свиткаме краевите на обете страни формирајќи ромб. Centralе ги свиткаме централните краеви нанадвор и ќе ги отвориме и ќе ги израмниме на краевите.

Следно ќе ги вметнеме краевите што ги формирале страните навнатре и потоа ќе ги преклопиме на половина како на седмата слика. Откако ќе се заврши ова, треба само да го затвориме со малку лепак и да формираме уште четири ливчиња за да го затвориме кругот. Потоа ќе ги закачиме петте ливчиња и ќе го имаме нашиот цвет оригами.

До следното DIY!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.