Црвен зајак со средства за чистење цевки за правење со деца

Овој занает е многу лесен за правење, но имајќи мали парчиња подобро е да го направите со малку постари деца кои исто така имаат добра умешност во своите фини моторни вештини. Материјалите што ви се потребни се малку и тоа се прави брзо.

Може да видите како да го направите овој лесен занает не ви треба многу време, а исто така децата ќе се чувствуваат добро затоа што ќе направат убава играчка за уживање откако ќе го завршат занаетот.

Што ти треба за занаетчиството

  • 2 подвижни очи
  • Бел лепак
  • 3 средства за чистење на црвени цевки
  • 1 мала обоена топка за занает

Како се прави занаетчиството

За да го направите овој занает, само ќе мора да ги имате овие материјали при рака и да ги следите едноставните чекори што ќе ги наведеме подолу. Прво ќе треба да земете чистач за цевки и да го завиткате околу едниот прст, а потоа да го земете другиот чистач на цевки и да го ставите како што гледате на сликата. Потоа ставете чистач за цевки на таков начин што можете да видите дека тие се задните нозе на зајакот.

Потоа сторете го истото со ушите напред и оставете ги како што гледате на сликата. Потоа земете го белиот лепак и лепете ги очите нанапред, како и на носот (носот е мала обоена топка и занает). Ако имате специјален лепак за овој вид текстура, подобро.

Конечно и по избор, можете да земете друга мала топка за занает во боја за да ја ставите како опашка на зајакот, но тоа ќе зависи од тоа дали сакате да го ставите или не. и онака изгледа добро без него. Littleе го имате вашиот мал зајак подготвен за игра.

Вашите деца ќе сакаат да го прават овој лесен занает, а потоа да играат со него цело време! Greatе поминат убаво со средства за чистење на цевки! Дали веќе знаете кога ќе го направите овој лесен занает?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.