Чекор по чекор да се направат медали за Денот на мајката

Во ова туториал Јас ве учам да создавате хартиени медали, совршено да се направи со niños. Сега кога Денот на мајката Тие можат да ги персонализираат за да и ’го дадат секој на својата мајка. Тие можат да му дадат име или фраза и да користат што сакаат бои.

Материјали

Да ги направам медали за Денот на мајката ќе ви треба следново материјали:

 • Обоена хартија или картон
 • Тијарес
 • Лепак стап
 • Означи пенкало
 • Декоративна лента

Чекор по чекор

Да почнеме со создавање на кружен дел на медали. За да го направите ова, мора да исечете a лента хартија О картон од бојата што сте ја одбрале. Ширината зависи од тоа колку сакате да ви биде медалот. И должината мора да биде барем 50cm. Ако вашата хартија не е толку долга, можете да направите две ленти, не грижете се, ќе ги залепиме заедно. Треба да ги преклопите лентите хартија како да се a хармоника. Едно преклопување на едната страна, едната на другата и така натаму до крајот.

Лепак едниот крај на другиот затворање a круг, како да е некој вид здолниште. Кога го имате така, турнете го надолу по центарот, ќе видите дека се сплеска и има круг со набори на хармоника.

Сега да го направиме централен круг. Исечете круг од картон помал од хармониката што штотуку ја направивте. Залепете го во центарот. За да додадете украс, можете да нацртате слики околу работ.

Време е да се фати украсни ленти. Исечете две ленти и лепете ги во обратна форма V од задната страна. Тие мора да паднат долу. Исечете ги краевите за поубава завршница.

Конечно, напишете во центарот на порака или името што сакаш.

И ќе го имате своето медали персонализиран да подари или украси. Имате илјадници различни дизајни со многу различни бои на хартија, панделки и маркери.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.