Честитка да подарите

Здраво на сите! Во денешниот занает ви носиме нова идеја за подароци: честитка. Без сомнение, овие зајачиња ќе го сакаат кого ќе му дадеме.

Дали сакате да знаете како можете да ја направите оваа картичка?

Материјали што ќе треба да ги направиме нашите честитки за Велигден

 • Картон за основата на нашата картичка, можете да ја земете посакуваната боја, иако ако е светла, ќе ни помогне да цртаме подобро на истата и да ја истакнеме.
 • Волна во боја што ја сакаме и одговара на бојата на картонот.
 • Црн маркер или други бои што треба да ги користиме.
 • Ножици
 • Лепак

Рацете на занает

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следното видео:

 1. Првото нешто што ќе направиме е исечете правоаголник од градежна хартија, ова ќе биде основата на нашата картичка, така што мора добро да видиме каква големина ќе ни треба за да ја ставиме нашата порака.
 2. Откако ќе ја имаме основата на занаетот, ќе го сториме тоа напиши главна порака честитка, онаа што ќе се најде на предната страна од нашата картичка.
 3. На дното на картичката сега ќе го направиме тоа нацртајте ја силуетата на зајаци со фин маркер.
 4. Фаќаме парчиња волна и ќе ги тресеме и ќе ги направиме топка. Needе ни требаат топки колку зајаци што сме ги нацртале. Овие топки ќе бидат помпони на зајаците, кои ќе ги залепиме со лепак, добро притискајќи.
 5. Штом ја имаме основата на нашата картичка, можеме додадете детали како што се точки во боја, рамка околу работ, боја во буквите на пораката итн.
 6. Мора да имаме во предвид тоа да се напише на задната страна ќе биде поудобно да се напише пред лепење на помпоните.

И подготвени! Ние веќе ја подготвивме нашата честитка, сега треба само да додадеме лична порака и името на кого сакаме да му ја дадеме картичката.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.