Детска честитка за роденден

Родендените Тие се забава што се слави во текот на целата година и секогаш сакаме да ги поканиме на посебен и оригинален начин сите луѓе и пријатели кои ќе присуствуваат на прославата. Во овој пост ќе ве научам како да направите А. роденденска честитка или покана совршен за деца и исто така за возрасни. Потребни се многу малку материјали и изгледа толку убаво.

Материјали за правење честитка за роденденот

 • Картон во боја
 • Тијарес
 • Лепак
 • Украсени трудови
 • Акрилни марки
 • Мастило за печат
 • Обоени моливи
 • Двострана лента
 • Метакрилатна база

Постапка за изработка на честитка за роденден

 • За почеток ви треба бел картон кој мери 30 х 15 вмојата украсена хартија што мери 14 х 14 см.
 • Преклопете го белиот картон на половина.
 • Ставете лепак на дното и на десната страна за да оставите џеб на врвот.

 • Откако ќе се затвори, лепете го украсениот квадрат од хартија на врвот. Можете да го користите дизајнот што ви се допаѓа најмногу.
 • Исечете лента од картон во боја што најмногу ви се допаѓа што ја мери 15 х 6 см.

 • Прободете го работ со кој било дупка што ви се допаѓа и дајте му оригинален дизајн.
 • Залепете го картонот со украсениот раб на врвот на картата.
 • Сега исечете квадрат од бел картон што мери 13 х 13 см.

 • Со удар во дупка во круг, направете половина во горниот дел од картичката за да можете да го вметнете малиот квадрат и дека служи за пишување порака.
 • Лепак цвет во дупката за да можете да го повлечете белиот квадрат.
 • Избрав жолта и нацртав обичка спирала во центарот.

 • Печат со печат дека го имате цртежот на картонот и обојте го.
 • Потоа исечете ги парчињата.
 • Formе формирам постер на кој пишува Среќен роденден.

 • Откако ќе ги направам зајакот и постерот, ќе ги залепам на картата 3D двострана лента така што има волумен.

 • И voila, ти го заврши честитка за роденден. Можете да направите онолку дизајни колку што можете да замислите. Чао!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.